Wybór tematyki bloga

Słowo blog pochodzące z angielskiego web log to rodzaj dziennika prowadzonego w internecie. Pisanie bloga jest dla wielu osób po prostu przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu , a ponadto okazją do podzielenia się swoimi przeżyciami, poglądami, pracami plastycznymi itp. Ciekawy blog internetowy przyciąga wielu czytelników, którzy mogą polecić go swoim znajomym i spowodować, że blog będzie coraz bardziej popularny.

Blogi mogą posiadać przeróżną tematykę, na przykład właściwie każdy chętny może prowadzić blog kulinarny, modowy, o tematyce zdrowia, literatury, blok z ciekawostkami czy inny na dowolny temat.
Wszystkie kategorie łączy jedno – pisanie bloga może być rewelacyjnym pomysłem na zarabianie w sieci..Osoby, których blogi zdobywają dużą popularność, mogą zarabiać między innymi na wstawianiu na bloga tak zwanych widgetów reklamowych. Są to okienka wyświetlające zmieniające się reklamy, które po kliknięciu odsyłają czytelnika do reklamowanej strony. Za klikanie w reklamy bloger otrzymuje pieniądze, które może wypłacić na swoje konto po uzbieraniu stosownej sumy.
Inną formą promocji na blogu są posty sponsorowane, linki reklamowe czy bannery umieszczane tam zgodnie z umową z konkretną firmą. Na przykład, jeżeli piszemy blog o tematyce kosmetyków, firmy takie jak salony kosmetyczne lub drogerie internetowe mogą zaoferować nam wynagrodzenie w zamian za umieszczenie na stronie naszego bloga ichniejszym promocji w widocznym miejscu.
Dodatkowo pisanie bloga na określony zagadnienie daje nam możliwość testowania produktów, które uzyskujemy od firm w zamian za recenzję. Na przykład osoba pisząca blog o książkach, ma możliwość otrzymywać od wydawnictw wydania nowości, z prośbą o ich zrecenzowanie.
Ciekawy blog internetowy nie musi poruszać bardzo szerokiej tematyki. Wystarczy, że wybierzemy coś, na czym się de fakto znamy i na zagadnienie czego potrafimy pisać w sposób atrakcyjny. Pisanie bloga może zabierać sporo czasu, bywa, że do nowej notki należy się przygotować, robić zdjęcia, a nawet coś ugotować tak jak w przypadku blogów kulinarnych, niemniej jednak blog ma możliwość nam przynieść też wiele korzyści, polecam zatem spróbować.
Polecamy: http://podrozujizwiedzaj.bloog.pl.
Więcej: http://sieciowywizerunek.wordpress.com.