Sztuki walki

Oferta trenowania egzemplarzy walki w bardzo wielu przypadkach jest błędnie interpretowana. Nierzadko zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobów przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Właśnie dlatego powinno sięwarto wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, ale na zaprezentowanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie każdy. Wystarczy spełniać jeden, dany i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny równocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, ażeby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo co najmniej minimalizować taką możliwość. Jeżeli już w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo wnikliwie przemyślane. Właściwie każdy chwyt ma własne użycie w dokładnie sprecyzowanej sytuacji. Wydawać ażeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć w rzeczywistości nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w ogromnej liczbie przypadków pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeżeli wykazuje taką chęć a jako rodzice mamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego potrzeb.

Zobacz również: krav maga Skarbka z Gór.