Specjalistyczna terapia logopedyczna 

Problemy powiązane z nieprawidłowym rozwojem aparatu mowy mogą zjawić się na każdym etapie rozwoju waszego dziecka. W sytuacji ich pojawienia się powinniście jak najszybciej zapisać wasze dziecko do logopedy, który spowoduje, że aparat mowy zacznie znów prawidłowo się rozwijać. W sytuacji w rzeczywistości niewielkich dzieci doskonale sprawdzi się neurologopeda.

Jeśli wasz maluszek nie woli nadal zacząć mówić lub mówi bardzo niewyraźnie to powinniście skonsultować go ze specjalistą. Tego rodzaju problemy nie są bez wątpienia groźne i znaczna większość dzieci po kilkunastu tygodniach współpracy z neurologopedą zaczyna normalnie mówić. Warto jednakże kontynuować terapię i co jakiś czas umawiać się na kontrolne wizyty ze specjalistą, który będzie cały czas nadzorował rozwój aparatu mowy waszego dziecka. 
Niestety, niemniej jednak leczenie problemów występujących u dorosłych dzieci jest o sporo trudniejsze i wymaga bardzo długiej terapii. Najbardziej kłopotliwe i wstydliwe są problemy powiązane z jąkaniem. Dla każdego dziecka jąkanie jest ogromna skazą, z którą w pełni nie potrafią sobie poradzić. W takim wypadku logopeda jest zwyczajnie potrzebny, gdyż pomoże on dla waszego dziecka w pełni pozbyć się tego kłopotu. Najczęściej przyczyną jąkania jest zbyt szybkie tempo mowy przez które wasze dziecko przestaje prawidłowo wymawiać samogłoski , a dodatkowo łapać oddech. Tego typu sytuacja powoduje ściśnięcie się gardła oraz dodatkowo jąkanie. Efekt ten jest niestety podbijane przez naszą firmęzą psychikę, gdyż prawie każde dziecka wstydzi się swoich problemów z jąkaniem. Bardzo dobry logopeda w ciągu kilkunastu miesięcy pomoże dla waszego dziecka usunąć problem jąkania. 

Sprawdź tutaj: neurologopeda Wałbrzych.