Metody odkwaszenia organizmu

Zakwaszony organizm nie funkcjonuje prawidłowo, a objawia się przede wszystkim: zmęczeniem, stanami zapalnymi, grzybicą, zaparciami, sennością, a nawetdosłownie wzmożonym apetytem na słodycze. Oczyszczanie organizmu z toksyn niekiedy jest wręcz wskazane dla osób, które uprzednio nie odżywiały się we umotywowany sposób, a w ichniejszym diecie dominowało białe pieczywo, nadmierne ilości kawy, cukru nabiału i mięsa.

Jak odkwasić organizm to tego stopnia żebyśmy znów poczuli się w pełni sił witalnych, zdrowi i energiczni (zobacz – LR kielce)? Po pierwsze musimy jeść dużo zielonych warzyw. W nich gdyż znajduje się wiele wartości odżywczych oraz witamin mających właściwości alkalizujące. Po drugie: należałoby ograniczyć spożywanie słodkich i gazowanych napoi, a w zamian to zastąpić je wodą mineralną, sokami ze świeżych owoców i warzyw, a także ziołowymi herbatami. Po trzecie: musimy zwrócić uwagę na tłuszcze, które spożywamy. Należy by było, aby w mojej diecie poszukały się te, które zawierają wiele zdrowych kwasów omega (więcej – dr otto horak). Znajdziemy je na przykład w oliwie z oliwek, ziarnach słonecznika, orzechach, oleju kokosowym i lnianym. Po czwarte: ogranicz gluten i nabiał. Nie jest powiedziane, że nie musimy w ogóle spożywać zarówno ani nabiału, ani produktów bogatych w gluten. Można jednakże zrezygnować bynajmniej z części towarów, które spożywamy w ciągu dnia, albo poszukać ichniejszym zdrowszych niezawierających glutenu i nabiału zamienników, takich jak makaron bezglutenowy i mąka kukurydziana.
Powyższych kilka porad na zagadnienie tego jak oczyścić zakwaszony organizm nie dość, że pomoże nam wrócić do stosownej kondycji naszego ciała, to także wskaże odpowiednią drogę ku temu, w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w ten sposób, aby poświęcając własny czas nie zrobić sobie krzywdy.

Zobacz więcej: szkodliwa pszenica.