Krany, wanny i umywalki

O tym, jakie rozwiązania używa się w łazienkach, decydują rozmiary tych pomieszczeń. Zdecydowanie zupełnie inaczej można zaaranżować łazienki spore.

Całkiem inne rozwiązania trzeba brać pod uwagę w przypadku łazienek niewielkich i ciasnych. Jeżeli już na łazienkę przeznaczone jest pomieszczenie dość duże, można zdecydować się na wanny wolnostojące. W nieznacznych łazienkach kategorycznie częściej zastępuje się je prysznicami, bo te są bardziej praktyczne tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.
Poza tym w łazienkach o zróżnicowanych rozmiarach montuje się również inne umywalki. Tam, gdzie miejsca jest sporo, wybierane są umywalki większe. W ogromnej liczbie przypadków zakłada się je wręcz podwójnie. W niedużych łazienkach o dwóch umywalkach zwykle nie posiada mowy. Prócz tego wybiera się takie, które w danej przestrzeni zmieszczą się i wykorzystanie z nich nie będzie trudne. I w niewielkich, i w dużych łazienkach montuje się w większości wypadków baterie podtynkowe, bo te cieszą się ogromną popularnością. W wielu przypadkach łazienki wykłada się płytkami ceramicznymi, bo te w takich pomieszczeniach sprawdzają się najbardziej. Są nie wyłącznie zwykłe do utrzymania w czystości. Są perfekcyjne, bo na ich wygląd nie posiadają wpływu warunki, jakie panują w łazienkach. Są wiele bardziej praktyczne niż innego rodzaju wykończenia. Dzięki stosownie wybranym płytkom można udekorować łazienkę tak, że latami będzie ona wyglądała rewelacyjnie. W takich przypadkach jednak watro zdecydować się na dobrego fachowca, bo jedynie taki będzie w stanie świetnie położyć płytki ceramiczne. A wbrew pozorom nie jest to zadanie zwykłe.

Źródło: brodziki.